AİLE HUKUKU

AİLE HUKUKU

AİLE HUKUKU

Aile; toplumu şekillendiren en küçük ve en değerli yapı taşı olduğu için hukuk dalları arasına özel ve uzmanlık gerektiren bir Aile Hukuku kavramı eklenmiştir. Bir aile içinde meydana gelebilen tüm huzursuzlukları Aile Hukuku çerçevesinde Aile Mahkemeleri çözüme bağlar.

Aile hukukunun başlıca konuları; “Nişanlanma, evlenmenin koşulları ve hükümleri, boşanmanın koşulları ve sonuçları, mal rejimleri, aile konutu, soybağı, evlat edinme, velayet, çocuğun nafaka hakkı, vesayet, kayyımlık, yasal danışmanlık, yardım nafakasıdır”.

Oldukça fazla alt dalı olan Aile Hukuku karmaşık ve bir o kadar da hassas bir hukuk dalı olduğu için aile hukuku ile ilgili davalarda bir avukat uzmanlığından (aile avukatı) faydalanmanız sizin için daha sağlıklı ve daha az yıpratıcı olacaktır.

Bu kapsamda hem sıkı bir dezavantajlı gruplar savunucusu hem de Türkiye’de Kadın Hakları ile alakalı aldığı birbirinden değerli eğitimlerle bu konuda özel hassasiyete sahip bir İstanbul Bakırköy AİLE AVUKATI ve İstanbul Bakırköy BOŞANMA AVUKATI olan Av. Mesude Büşra KÜÇÜK; aile hukukuyla alakalı aşağıdaki dava türlerinde sizlere hizmet vermektedir:

  • Boşanma Davaları,

-Anlaşmalı

-Çekişmeli

-Çekişmeli ve maddi, manevi tazminat istemli

-Mal paylaşımı davası

  • Nesebin Reddi, Tashihi ve Babalık Davaları,
  • Nafaka Davaları,
  • Evlat Edinme Davası,
  • Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin önlenmesine dair 6284 Sayılı Kanundan Doğan Davalar vd.